Bu Görüntülerden Sonra Dönerci ve Pilavcıların Gönderdiği Biberleri Yiyemeyeceksiniz!

Bazen dönercilerde bazense pilavcılarda, yemek masalarının üzerine yerleştirilmiş ya da sipariş sonrasında bolca getirilen biber kavanozları sizin de dikkatinizi çekmiştir.

Zaman zaman gramına kadar getirilen etin ya da yemeğin porsiyonundan kesen işletmeler, söz konusu bu biberler olduğunda elini oldukça cömert tutuyor. Peki bu durumun nedeni ne?

Paket siparişlerde küçük paketlerin içerisine yerleştirilerek evlere gönderilen bu biberlerin üretim koşulları, hijyen kurallarını hiçe saymakta. İnsanların hazır yiyeceklerin yanında en çok tükettiği ve acı lezzet olarak bilinen bu ürünlerin üretimi, içinizi biberin acısından daha çok yakacak.

HİNDİSTAN DEĞİL TÜRKİYE!

İnternette dolaşıma sokulan ve sokak lezzetlerinin ne kadar hijyenik olmadığını gösteren Hindistan menşeili görüntüleri aratmayan bu fotoğraflar, Türkiye’de çekildi.

Bir kullanıcı tarafından çekilen görüntülerde paket içine süs biberi hazırlayan iki kişi hijyen kurallarını hiçe sayarak küçük poşetler içine süs biber koydu.

Temiz görünmeyen bir ortamda hazırlanan paket içine biberleri dolduran kişilerden birinin hiç eldiven kullanmadan bu işlemi yapması izleyenlerin midesini bulandırdı. Üstelin biberlerin içerisine atıldığı suyun adeta çamur rengine dönüşmesi, bu tür ürünleri sık sık kullanan kişilerde büyük bir etki yarattı.

Ayrıca görüntülerde, paketleme işlemini yapan kişilerin ellerini sık sık ağızlarına götürüp paketleri doldurmaya devam etmesi dikkatlerden kaçmadı. Sosyal medyada gündem olan görüntülere ilişkin kullanıcılar büyük tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x